MŠ Kuchařovice

O mateřské škole

Mateřská škola v Kuchařovicích působila do roku 1981 ve staré budově v ulici Na Výhon. 9. 12. 1981 byla přestěhována do nové budovy, postavené svépomocí občanů. V letech 1981–1991 tuto MŠ navštěvovaly kromě kuchařovických dětí také děti ze Znojma.

Současnost

Od 1. 1. 2003 se MŠ stala příspěvkovou organizací s názvem: Mateřská škola, Kuchařovice, okres Znojmo, příspěvková organizace. Provozovatelem je Obec Kuchařovice. Kapacita MŠ je 40 dětí.

Budova MŠ je umístěna v klidné části na okraji obce uprostřed pozemku, který je oplocen. Hlavní dvoupodlažní budova je spojena propojovací chodbou s budovou školní jídelny, kde je umístěna kuchyň, jídelna pro děti ZŠ a jídelna pro cizí strávníky.

Naše třídy

Na škole pracujeme s dětmi ve dvou třídách, které nesou označení Ježečci a Sluníčka. Obě třídy jsou smíšené. Třída Sluníček má věkové složení 3 - 7 let, třída Ježečků 2 - 3 roky.

Školní hřiště je umístěno v zadní části za budovou a je situované na jihovýchod. Je přístupné z šatny dětí a nebo bránou. Hřiště je zatravněné, jsou zde dlážděné chodníčky, pryžové hříště,  pískoviště,  zahradní domek , skluzavka, houpačka a další herní prvky.

Obě třídy pracují se stejným programem vzdělávání dětí s názvem Dobré ráno, dobrý den.